Jak rozwiązywać problemy komputerze

Jest to jedna z tych strasznych sytuacji rozpoczęcia dnia, kiedy to po naciśnięciu przycisku zasilania komputera nic się nie dzieje. Kilka wcześniej niezauważonych problemów z komputerem frustruje każdego i sprawia iż komputer nie chce się uruchomić.

Istnieje wiele powodów, dla których komputer nie chce się włączyć i często bardzo niewiele wskazówek na temat tego, co może być przyczyną. Zazwyczaj jedynym objawem jest prosty fakt, że "nic nie działa”.

W takich sytuacjach należy postępować ostrożnie z uwagi na to, że może być np. kosztowną w zastąpieniu częścią komputera - jak płyta główna lub procesor.

Nie bój się, ponieważ nie wszystko może być stracone! Oto co musisz zrobić:

1. Przeczytaj pkt. 1 poniżej (sprawi to że poczujesz się lepiej).

2. Nie panikuj!!! Pliki są chyba OK Pliki i foldery - Twoje pliki są prawdopodobnie OK

W obliczu gdy komputer nie uruchamia się większość ludzi wpada w panikę, obawiają się, że wszystkie dane z komputera, zostały stracone na zawsze.

To prawda, że najczęstszą przyczyną gdy komputer nie uruchamia się jest urządzenie sprzętowe ale sprzęt ten to nie jest zazwyczaj dysk twardy, część komputera, który przechowuje wszystkie pliki.

Innymi słowy, muzyka, dokumenty, wiadomości e-mail i wideo są prawdopodobnie bezpieczne - po prostu nie są dostępne w tej chwili.

Więc weź głęboki oddech i spróbuj się zrelaksować. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że można dowiedzieć się dokładnie, dlaczego komputer nie uruchamia się i przywrócić go do życia.